Depositphotos_26421451_xl-2015_edited.jp

הקורסים שלנו

בשכבת גיל זו שני קורסים בכל סמסטר | ארבעה קורסים בשנה​.

קורס ראשון 16:20-17:30 | קורס שני 18:05-19:15.

​בין הקורס הראשון לקורס השני ישנה ארוחת ערב (17:30-18:00).​

שימו לב שישנם מספר קורסים (ראשון או שני ביום הפעילות) שפעילותם נמשכת שנה.

סמסטר ב'
סמסטר א'
שעות פעילות
אתגרי ניווט
-
חדש!
סדנת מנהיגות
-
חדש!
עולם הרפואה
-
חדש!
מעבדת כימיה
-
קורס הנפרס על-פני שני סמסטרים
אימפרוביזציה ותיאטרון (ד'-ו')
-
קורס ראשון ביום הפעילות
16:20 - 17:30
קורס הנפרס על-פני שני סמסטרים
כוח המוח (משחקי תפקידים)
-
חדש!
מדעי המשחק
-
קורס הנפרס על-פני שני סמסטרים
מיתולוגיה ואומנות
-
קורס שני
ביום הפעילות
ספיידר-טק
-
חדש!
חדש!
קורס הנפרס על-פני שני סמסטרים
תכנות ויזמות
-
18:05 - 19:15
קורס הנפרס על-פני שני סמסטרים
7 צעדים לחשיבה גאונית
-
טרם נפתחה ההרשמה לשנת- תשפ"ב

ה'-ו'

​ניווט הוא ענף תחרותי המשלב פעילות גופנית, פיתוח האינטיליגנציה המרחבית, עבודת צוות ובעיקר הנאה צרופה.  על כל מתחרה למצוא מספר תחנות הממוקמות בשטח, תוך הסתייעות במפת קוד ובמצפן...
אתגרי ניווט
מר עודד ורבין
מרכז למחוננים, מרכז למצטיינים, חוגי מחוננים, מצטיינים, חוגים
בסדנת המנהיגות נתמודד עם אתגרים חברתיים וסביבתיים: נחדד את יכולתנו לשאול שאלות, להציג טיעונים ורעיונות ולגייס את הסובבים אותנו. כל אחת ואחד יזכו להוביל את הקבוצה במשחקים וסימולציות מרובי משתתפים וירכשו כלים מגוונים להובלה ולקבלת החלטות.
סדנת מנהיגות
מר ערן מוסקוביץ
2018-04-16 09.05.21-2.jpg
התלמידים ייתנסו במרכיבי התיאטרון תוך שימוש במשחקי תפקידים מהחיים ובכלל. יבטאו רעיונות ורגשות בתנועה ובקול, ייפתחו מיומנויות של ריכוז והקשבה, יצירתיות ועבודת צוות. בנוסף יעבדו על קריאה ופענוח...
אימפרוביזציה
ותיאטרון
מר אבי יוסף
מרכז למחוננים, מרכז למצטיינים, חוגי מחוננים, מצטיינים, חוגים
להיות מוכן לכל תסריט הוא המפתח להצלחה. בסדנה שנתית של אתגרי דמיון נתאמן בתגובה מהירה למצבים לא צפויים, שימוש יעיל בכישורי חיים בדרך יצירתית והכל בהנאה ומשחק בעולם דמיון חסר גבולות. במסע לגייס תמיכה למועמד צעיר לשלטון על ממלכה דמיונית המשתתפים יצטרכו להתמודד עם שאלות של מוסר, מגדר, מחיר אל מול תועלת ואחריות אישית.
כוח המוח
בשיתוף
"קרן השפע"
KerenHashefa_001.png
בדרך של התנסות מעשית נכיר מקרוב את "עולם הכימיה", נעמיק בתופעות הטבע המוכרות לנו מחיי היום-יום ונבין תהליכים מנקודת המבט של החומר. התלמידים יערכו בעצמם ניסויים שונים ויחדדו את יכולתם לשאול שאלות, להסיק מסקנות ולהציע תאוריות אפשריות.  
מעבדת כימיה
גב' עדנה בר
Depositphotos_139845054_s-2019.jpg
נכיר את האלים ואת הגיבורים כפי שהיו מגולמים במיתולוגיות ובסיפורי העמים, ואת המבנה של התרבויות השונות שחיו על פי אמונות אלו. נלמד על העת העתיקה (יוון ורומא), על עלייתה של הנצרות - על דמותו של ישו כדמות מיתית, ונקרא ממיתולוגיות מתרבויות שונות. במהלך המפגשים הילדים יציירו דמויות ואירועים שיבחרו מהסיפורים השונים. הילדים ירכשו ידע בסיסי ומתקדם בציור וברישום: יחס בין קו לכתם, קומפוזיציה, צבעים משלימים ועוד.
מיתולוגיה ואומנות
מר דביר קידר

ג'-ד'

בקורס נלמד כיצד עובד גופנו. מהן המערכות השונות המרכיבות אותו ומהם היסודות המאפשרים את קיומו. נלמד על מערכות ההגנה של הגוף וכיצד הוא מתמודד עם מחלות שונות. נכיר את מולקולת ה-DNA וכיצד משפיעה היא על התכונות הגופניות והנפשיות שלנו. לבסוף, נחקור סוגיות רפואיות שונות המעסיקות בימים אלו את האנושות ומהי הדרך לפתרונם.
עולם הרפואה
גב' עדנה בר
Depositphotos_19543787_s-2019.jpg

ה'-ו'

המשחק הוא סוג של מעבדה המלמדת אותנו על החיים, הוא מזמן התמודדות עם חוקים, תוך שיתוף הקבוצה ומציאת המקום שלנו. במהלך הקורס נתנסה בתהליכים אלה  באמצעות ניסויים מדעיים, נסיונות חברתיים, משחקים  אותם נבנה, נשחק ונקבע את מערכת חוקיהם.  
מדעי המשחק
גב' חווה לביא
Depositphotos_60821357_s-2019.jpg

חודש ספטמבר, שנת 2020 השעה 18:00 בדיוק, ספיידרמן הגיבור האגדי שולח את קור העכביש  לבניין הבא וממשיך במעופו. האמנם? במהלך הקורס ננסה לענות על השאלה מהו הקשר שבין דמיון ומדע וכיצד מקדם הדמיון את המדע באמצעות חקר. נעמוד על הקשר בין גיבורי העל האגדתיים דוגמת ספיידרמן, הארי פוטר והאיש הירוק לפיתוחים מדעיים וטכנולוגיים חדשים, וננסה לפתח בהשראתם של גיבורי על אלה את ההמצאה הבאה שלנו.

ספיידר-טק
גב' חווה לביא
Depositphotos_14588413_s-2019.jpg
הסדנה מהווה שילוב ייחודי בין עקרונות מדע בסיסיים ועקרונות אמנותיים חזותיים. היא נפתחת ברעיון מעורר-השראה, ממשיכה ביצירה מעשית של דגמי אוריגמי מרהיבים אשר מייצגים חלק מהמצאותיו של לאונרדו. במהלך השנה נכיר חלק מתחומי עיסוקיו המגוונים והמרתקים.
7 צעדים
לחשיבה גאונית
מר חיים ניר
33226559_s.jpg
במסגרת הקורס נלמד להכיר את סוגי שפות התכנות. נתכנת ונבנה מודלים של רובוטים ומייקרים. נכיר את חלקי המחשב והסלולרי ונבין כיצד ניתן לתקוף אותם באמצעים שונים ומגוונים. נפתח אפליקציות ונבנה משחקים פשוטים בשפת קוד אמיתית. 
תכנות ויזמות
העולם הדיגיטלי
Depositphotos_19095325_s-2019.jpg