תקנון ונהלי המרכז:

  :צרו קשר

  052-3797700

                      

  • Facebook

  GreenHead | בראש ירוק

  הכפר הירוק, רמת השרון

  מיקוד: 478000

  כל הזכויות שמורות לכפר הירוק ע"ש לוי אשכול ©

  הקורסים שלנו

  בשכבת גיל זו שני קורסים בכל סמסטר | ארבעה קורסים בשנה

  קורס ראשון 16:20-17:30 | קורס שני 18:05-19:15

  בין הקורס הראשון לקורס השני ישנה ארוחת ערב (17:30-18:00).

  שימו לב שישנם מספר קורסים (ראשון או שני ביום הפעילות) שפעילותם נמשכת שני סמסטרים.

  סמסטר ב'
  סמסטר א'
  שעות פעילות
  קורס ראשון:
  קורס ראשון:
  אתגרי ניווט
  -
  אטומים ותערובות
  -
  ההרשמה לקורס זה נסגרה
  -
  -
  מסע אל גוף האדם
  -
  קורס ראשון ביום הפעילות
  16:20 - 17:30
  עולם הרובוטיקה (קורס ראשון הנמשך על פני שני הסמסטרים)
  -
  ההרשמה לקורס זה נסגרה
  קורס שני:
  קורס שני:
  אגדות חדשות (משחקי תפקידים)
  גיבורים צעירים (משחקי תפקידים)
  -
  -
  דיבייט - שיח ושיג (מכיתה ד')
  -
  דיבייט - שיח ושיג (מכיתה ד')
  גילויים והמצאות - בהשראת לאונרדו דה וינצ'י (לכיתות ג')
  -
  אי התעלומות - הספורט של המוח (לכיתות ג')
  -
  -
  קורס שני
  ביום הפעילות
  18:05 - 19:15
  תיאטרון (קורס שני הנמשך על פני שני הסמסטרים )
  -
  תכנות וסייבר למתחילים (קורס שני הנמשך על פני שני הסמסטרים)
  ההרשמה לקורס זה נסגרה
  -
  חדש!

  ג'-ד'

  הקורס מתאים לתלמידים בעלי סקרנות ורצון לחקור ולהרחיב את האופקים בנושאי הרפואה והאנטומיה.  החוג יסקור את מערכות הגוף השונות, וידון באנטומיית הגוף האנושי, מבנם ותפקודם של האיברים, בהתפתחות וסוגי מחלות. החוג ילווה בהסברים, בניית דגמים, מצגות וכל זאת באווירה משחקית שבה הילדים באים ללמוד בהנאה, תוך שילוב חידוני טריוויה, משחקים וניסויים.
  מסע אל גוף האדם
  גב' סיוון ימין

  חגיגה של חידות; פשוטות ומשעשעות, הגיון מאתגרות, חידות חשבוניות, חידות גפרורים מרתקות, חידות אוריגמי הכוללות הרכבה ופירוק של צורות הנדסיות תלת –ממדיות מרהיבות, ועוד.

  כל סדנה תיפתח ב'חימומ-מוח'- הספורט של המוח- סדרת חידות מלהיבות המכניסות את מוחנו היקר לכושר. בנוסף נלמד להכין כתבי –חידה מקוריים.

  אי התעלומות
  הספורט של המוח (לכיתות ג')
  מר חיים ניר
  חבורת גיבורים מפליגה אל אי שאינו מופיע במפות. שם הם מוצאים שרידים של תרבות עתיקה. בעוד הגיבורים תרים את העתיקות, הם מגלים כי אסון נורא נפל על הממלכה הקסומה. רק בשיתוף פעולה ועבודת צוות יצליחו הגיבורים לשוב בשלום לביתם.
  גיבורים חדשים
  מר נועם אברהמי
  בקורס יחשפו התלמידים לעולם המחשב באופן שמעולם לא נחשפו אליו. מעבר למשחקים ולאפליקציות, ישנו עולם שלם אשר מניע את כל המערכות הללו וחשוב להכיר ולשלוט בו. בקורס ילמדו התלמידים להכיר מושגי יסוד בעולם המחשב, יישומי מחשב נפוצים והכרחיים והשימוש בהם, ארכיטקטורת מחשב כללית. פיתוח עצמאות ממוחשבת ואינטרנטית
  תכנות וסייבר למתחילים
  (קורס שנתי)
  העולם הדיגיטלי
  בקורס שטח וסביבה נצא לגינת שימור בעלי החיים והצמחים בכפר ונסייר במרחבי הכפר הטבעיים, נפגוש בעלי חיים וצמחים ייחודיים לאזור השרון, נתנסה במיומנויות שטח בסיסיות ונלמד על תופעות טבע ועל מאפייני טבע ונוף ייחודיים במרחב. במסגרת הקורס ילמדו וייתנסו התלמידים באופן חוויתי ומשחקי. יש להביא נעליים, בקבוק מים וכובע.  
  בקורס הילדים ילמדו לבנות רובוטים באמצעות ערכות mindstorms lego ולהשתמש בהם באופן אוטומטי ויכתבו קוד בסביבת עבודה המותאמת לבקר ev3 לשימוש אוטונומי. הילדים ישתתפו במגוון פעילויות שונות במהלך השנה בהם יפתחו כישורים של בניית רובוטים וחשיבה יצירתית למציאת פתרונות בכדי לבצע משימות שונות, קלות עד מאתגרות מאוד.
  ניווט הוא ענף תחרותי המשלב פעילות גופנית, פיתוח האינטיליגנציה המרחבית, עבודת צוות ובעיקר הנאה צרופה.  על כל מתחרה למצוא מספר תחנות הממוקמות בשטח, תוך הסתייעות במפת קוד ובמצפן...
  נצא בדמיוננו אל עיר מדברית בה נערך למסע אל ארמון קסום. נחצה את המדבר בכיתה ממוזגת ונגלה את סודותיו של ארמון אור הירח. כשנחשוף את סיפורו של הארמון, נסיר את הקללה שהוטלה עליו.
  שטח וסביבה
  מר אורי רוזנבוים
  עולם הרובוטיקה
  Kids mindstorms robotics​
  (קורס שנתי)
  מר יהודה אור
  Robot World
  אתגרי ניווט
  מר עודד ורבין
  מרכז למחוננים, מרכז למצטיינים, חוגי מחוננים, מצטיינים, חוגים
  אגדות חדשות 
  מר נועם אברהמי
  Navigating in Woods
  בקורס זה יכירו התלמידים את עולמם הסודי של החומרים אותם הם פוגשים בכל יום. במהלך הקורס התלמידים יחוו את התהליך המדעי כמו שנחווה אצל הכימאי: תחילה בצפיה בתופעה, לאחר מכן התלמידים יערכו תצפיות, ישאלו שאלות ויתכננו ניסוי לחקור את התופעה יבצעו אותו. תוך כדי התהליך התלמידים יכירו מושגים מעולם הכימיה
  אטומים ותערובות 

  מר דניאל שורק

  התלמידים ייתנסו במרכיבי התיאטרון תוך שימוש במשחקי תפקידים מהחיים ובכלל. יבטאו רעיונות ורגשות בתנועה ובקול, ייפתחו מיומנויות של ריכוש והקשבה, יצירתיות ועבודת צוות. בנוסף יעבדו על קריאה ופענוח...
  תיאטרון
  (קורס שנתי)
  מר אבי יוסף
  בקורס זה יוכלו התלמידים ללמוד ולהתנסות ברזי הויכוח. הדיבייט הינו ספורט אינטלקטואלי העוזר לפתח את המחשבה, אוצר המילים, הידע הכללי והיכולות הרטוריות המשתתפים יתרגלו מחשבה מהירה וחדה ועבודה בצוות.
  דיבייט - שיח ושיג
  יהונתן ועדי (נבחרת הדיבייט)
  "חמשת החושים הם אדוני-הנפש" לאונרדו דה-וינצ'יי והחוש השישי הוא יצירתיות. מהי גאונות? לחשוב על רעיונות שאיש עדיין לא חשב עליהם. התלמידים בקורס "למדו את אמנות המדע- ואת מדע האמנות" - בהשראת לרונרדו דה וינצ' ונעסוק בחידות לאונרדו.
  גילויים והמצאות
  בהשראת דה וינצ'י - לכיתות ג'
  מר חיים ניר